Κατάλογος μελών

Στρατηγική σύγκρουσης συμφερόντων

Επιμέρους δηλώσεις

Μετά τον διορισμό τους, τα μέλη του διοικητικού συμβουλίου υποβάλλουν δήλωση συμφερόντων σύμφωνα με την πολιτική του Κέντρου για την πρόληψη και τη διαχείριση συγκρούσεων συμφερόντων. Σκοπός της δήλωσης αυτής είναι ο εντοπισμός τυχόν δυνητικών ή πραγματικών συγκρούσεων συμφερόντων που αφορούν κάποιο μέλος υπό την ιδιότητά του ως μέλους του διοικητικού συμβουλίου και η δυνατότητα του Κέντρου να λαμβάνει τα κατάλληλα μέτρα, όπου αυτό απαιτείται.

ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΟΛΩΝ
Διορίζουσα αρχή Χώρα Τακτικό μέλος Αναπληρωματικό μέλος
  (Commission)
  • BE
    Rytis Martikonis (President / Chairman)Christos Ellinides
    • BE
      Christos Ellinides Marcus Angioni
        (EP)
      • BE
      • FR
      • LU
        Valter MavričVéronique Rosenkranz
          (Council)
        • BE
          Appointment in progressKatelijn SerletAppointment in progress
            (CJEU)
          • LU
            Thierry LefèvreJurga Haenel
              (ECB)
            • DE
              Rossana Villani 
                (ECA)
              • LU
                José Ortiz PintorPawel Szuba
                  (EESC)
                • BE
                  Anna RedstedtFlorence Melaerts
                    (CoR)
                  • BE
                    Ani DamyanovaAppointment in progressEric LavigneAppointment in progress
                      (EIB)
                    • LU
                      Maria BühlerThierry Fontenelle
                        (Ombudsman)
                      • FR
                        Alessandro Del BonAppointment in progressMarjorie FuchsAppointment in progress
                          (EFCA)
                        • ES
                          Niall McHaleRieke Arndt
                            (FRA)
                          • AT
                            Nicole RomainMichail Beis
                              (GSA)
                            • CZ
                              Patrick HamiltonDavid PetrlikAppointment in progress
                                (ENISA)
                              • GR
                                Juhan LepassaarPaulo Empadinhas
                                  (EDA)
                                • BE
                                  Dimitri NicolaidesBronislava Ouaki
                                    (EMA)
                                  • NL
                                    Alexios SkarlatosMonica Buch Garcia
                                      (ECHA)
                                    • FI
                                      Shay O’MalleyJohn Wickham
                                        (Frontex)
                                      • PL
                                        Olivier RamsayerSabine Kloss-Tullius
                                          (EU-OSHA)
                                        • ES
                                          Andrew SmithMonika Azaola
                                            (EMSA)
                                          • PT
                                            Appointment in progressSteven DunlopAppointment in progress
                                              (EEA)
                                            • DK
                                              Katja RosenbohmGülcin Karadeniz
                                                (ERC EA)
                                              • BE
                                                Christos EllinidesMarcus Angioni
                                                  (INEA)
                                                • BE
                                                  Christos EllinidesMarcus Angioni
                                                    (EACEA)
                                                  • BE
                                                    Christos EllinidesMarcus Angioni
                                                      (EASME)
                                                    • BE
                                                      Christos EllinidesMarcus Angioni
                                                        (REA)
                                                      • BE
                                                        Christos EllinidesMarcus Angioni
                                                          (Chafea)
                                                        • LU
                                                          Christos EllinidesMarcus Angioni
                                                            (ERA)
                                                          • FR
                                                            Christopher CarrAppointment in progressAnna Gigantino
                                                              (EFSA)
                                                            • IT
                                                              James RamsayAlessandra Fantini
                                                                (EASO)
                                                              • MT
                                                                Anis CassarChiara Petrolito
                                                                  (ECDC)
                                                                • SE
                                                                  Karen AimardSigne Gilbro
                                                                    (Cedefop)
                                                                  • GR
                                                                    Corinna FreyStephanie Wehrheim
                                                                      (Cepol)
                                                                    • HU
                                                                      Roeland WoldhuisMaria Molina-Sierra
                                                                        (SatCen)
                                                                      • ES
                                                                        Appointment in progress 
                                                                          (Shift2Rail )
                                                                        • BE
                                                                          Carlo M. Borghini Vincent Declerfayt
                                                                            (Eurojust)
                                                                          • NL
                                                                            Cecilia Thorfinn 
                                                                              (ETF)
                                                                            • IT
                                                                              Alastair Macphail 
                                                                                (Eurofound)
                                                                              • IE
                                                                                Mary McCaugheyHilary O'Donoghue
                                                                                  (EIT)
                                                                                • HU
                                                                                  Tzvetan ZafirovAlice Fišer
                                                                                    (EIGE)
                                                                                  • LT
                                                                                    Jane Shreckengost 
                                                                                      (EMCDDA)
                                                                                    • PT
                                                                                      Rosemary de SousaMarie-Christine Ashby
                                                                                        (CVPO)
                                                                                      • FR
                                                                                        Martin EkvadFrancesco Mattina
                                                                                          (EUIPO)
                                                                                        • ES
                                                                                          Andrea di CarloDimitris Botis
                                                                                            (Europol)
                                                                                          • NL
                                                                                            Dietrich NeumannThibault de Maignas
                                                                                              (BE)
                                                                                            • BE
                                                                                              Colette TaquetBernard Latour
                                                                                                (BG)
                                                                                              • BG
                                                                                                No nomination 
                                                                                                  (CZ)
                                                                                                • CZ
                                                                                                  No nomination 
                                                                                                    (DK)
                                                                                                  • DK
                                                                                                    Christel Ann-Sophie MaertensMathias Grønbek Lydholm
                                                                                                      (DE)
                                                                                                    • DE
                                                                                                      Appointment in progressAngela Göritz
                                                                                                        (EE)
                                                                                                      • EE
                                                                                                        Mari Peetris 
                                                                                                          (IE)
                                                                                                        • IE
                                                                                                          Eamonn MacAodhaDara Coyne
                                                                                                            (GR)
                                                                                                          • GR
                                                                                                            No nomination 
                                                                                                              (ES)
                                                                                                            • ES
                                                                                                              Carmen Roman RiechmannPablo Rupérez Pascualena
                                                                                                                (FR)
                                                                                                              • FR
                                                                                                                Appointment in progressMichele Ferrari
                                                                                                                  (HR)
                                                                                                                • HR
                                                                                                                  Miljenka Prohaska Kragović
                                                                                                                    (IT)
                                                                                                                  • IT
                                                                                                                    Vincenzo SpinelliMirko Costa
                                                                                                                      (CY)
                                                                                                                    • CY
                                                                                                                      Natassa Avraamides-HaratsiDemetris Hasikos
                                                                                                                        (LV)
                                                                                                                      • LV
                                                                                                                        Māris BaltiņšArturs Krastiņš
                                                                                                                          (LT)
                                                                                                                        • LT
                                                                                                                          Neringa GaidyteIngrida Bačiulienė
                                                                                                                            (LU)
                                                                                                                          • LU
                                                                                                                            Sylvie LucasLuc Scholtes
                                                                                                                              (HU)
                                                                                                                            • HU
                                                                                                                              Endre Gáspár 
                                                                                                                                (MT)
                                                                                                                              • MT
                                                                                                                                Adrian Tonna 
                                                                                                                                  (NL)
                                                                                                                                • NL
                                                                                                                                  Appointment in progressTeresa Morris-Drew
                                                                                                                                    (AT)
                                                                                                                                  • AT
                                                                                                                                    Philip Bittner 
                                                                                                                                      (PL)
                                                                                                                                    • PL
                                                                                                                                      Justyna TyburczyBartosz Karpiński
                                                                                                                                        (PT)
                                                                                                                                      • PT
                                                                                                                                        Appointment in progress 
                                                                                                                                          (RO)
                                                                                                                                        • RO
                                                                                                                                          Mihai Constandache 
                                                                                                                                            (SL)
                                                                                                                                          • SI
                                                                                                                                            Boštjan ZupančičTea Mejak
                                                                                                                                              (SK)
                                                                                                                                            • SK
                                                                                                                                              Roman SuchýBoris Nosek
                                                                                                                                                (FI)
                                                                                                                                              • FI
                                                                                                                                                Appointment in progressPanu Kukkonen
                                                                                                                                                  (SV)
                                                                                                                                                • SE
                                                                                                                                                  Magnus LärkeJeffrey Ganellen